Listopad – nazwa miesiąca pochodzi od spadających z drzew liści.

W bibliotece

30.11.2015

Od dzisiaj jesteśmy prawdziwymi czytelnikami! Wybraliśmy się do szkolnej biblioteki, w której czekała już na nas pani bibliotekarka. Pokazała nam czytelnię, wskazała regały z lekturami klas pierwszych, półki z książkami dla najmłodszych dzieci. Każde dziecko dostało specjalną kartę biblioteczną, która będzie służyła aż do ukończenia szkoły. Po zapoznaniu z regulaminem korzystania z biblioteki mogliśmy po raz pierwszy wypożyczyć książeczkę do domu.

Pomagamy...

30.11.2015

Helenka i Piotr dołączyli do grupy o wielkim sercu! Podarunki, które dzisiaj przynieśli, z pewnością wywołają uśmiech i sprawią radość chorym dzieciom w Szpitalu Dziecięcym!

Andrzejki

30.11.2015

"u" jak ul

27.11.2015

Na dzisiejszych zajęciach poznawaliśmy literkę "u" w oparciu o wyraz podstawowy "ul". A jeśli mowa o ulach, to nie sposób pominąć fascynującego tematu dotyczącego pszczół. Wielką pomocą były filmy i materiały znalezione w internecie. Oglądaliśmy je z dużym zainteresowaniem.


Gdzie znajdziemy miód - nagranie lektorskie:

http://www.scholaris.pl/resources/run/id/102329pomagamy...

27.11.2015

Kolejny raz potrafiliśmy okazać wielkie serce! Tym razem włączyliśmy się do po raz drugi w naszej szkole organizowanej zbiórki materiałów papierniczych dla chorych dzieci leczonych w Szpitalu Dziecięcym. Dziękuję Martynce, Gabrysi, Kewinowi i Maćkowi za przekazane upominki!

projektujemy

18.11.2015

Urodzinki Ali

13.11.2015Kolejne urodziny w naszej klasie! Tym razem to Ala była bohaterką dnia. Życzymy Ci Alu dużo zdrowia, samych sukcesów i uśmiechu na twarzy. Wszystkiego najlepszego!

superzachowanie za paŹdziernik

13.11.2015

Na dzisiejszym apelu kolejny raz najgrzeczniejsze dzieci z klas I-III otrzymały znaczki za superzachowanie. W naszej klasie takich uczniów było całkiem sporo! Gratuluję wszystkim nagrodzonym i liczę na to, że w przyszłym miesiącu będzie Was jeszcze więcej!!! Na zdjęciu brakuje Julki i Michała, którzy byli nieobecni. Znaczek dla Was czeka w mojej szufladzie.

urodzinki martynki

12.11.2015

Kolejne urodziny obchodziliśmy razem z Martynką. Bardzo lubimy wspólne świętowanie! Odśpiewanie "Sto lat!", składanie życzeń i zdjęcie z kwiatem to już klasowy rytuał. A na koniec pyszne cukierki. Wszystkiego najlepszego, Martynko!

mamy niepodległą

6.11.2015

Dzisiaj braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Mamy Niepodległą". Na zajęciach dziewczynki z V klasy pomogły nam zaadresować kartki pocztowe wydane z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada. Wrzucaliśmy je do specjalnej skrzynki pocztowej, która tego dnia znalazła się w holu na parterze. Nasze życzenia z pewnością dotrą do naszych bliskich i umilą im ten świąteczny dzień.

urodzinki Tymka

3.11.2015Pierwsze urodzinki w listopadzie świętowaliśmy razem z Tymkiem. Zgodnie z naszą klasową tradycją w kręgu na dywanie odśpiewaliśmy mu gromkie "Sto lat!", złożyliśmy serdeczne życzenia, a potem zajadaliśmy się pysznymi cukierkami, którymi Tymek nas poczęstował. Życzymy mu wszystkiego najlepszego!

pomagamy zwierzętom

2.11.2015
Uczniowie ze starszej klasy wywiesili w holu plakat informujący o zbiórce darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska. Włączmy się do akcji i pomóżmy im przetrwać zimę!

Mamy dobre serduszka i z chęcią wzięliśmy udział w zbiórce darów zorganizowanej przez starszych uczniów.  Bardzo dziękuję dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i chęć pomocy potrzebującym zwierzętom. Przyniesione przez Was kocyki i karma na pewno się przydadzą.

superzachowanie za wrzesień

2.11.2015

Najgrzeczniejsze dzieci z klas I-III w naszej szkole są nagradzane specjalnym znaczkiem. Wręcza się go co miesiąc na apelu. Wszyscy, którzy wzorowo będą zachowywać się przez cały rok szkolny, w czerwcu dostaną medal. Naprawdę warto się starać! Cieszę się, że w mojej klasie takich wspaniałych uczniów jest aż tak dużo! Gratuluję!