Październik - nazwa miesiąca pochodzi od słowa "paździerze" oznaczającego zdrewniałe części suchych łodyg lnu lub konopi, oddzielone od włókien.

urodziny Kacpra

22.10.2015

I kolejne klasowe urodzinki! Dzisiaj świętowaliśmy razem z Kacprem P.  Z radością złożyliśmy mu życzenia i chóralnie zaśpiewaliśmy. Wszystkiego co najlepsze, Kacperku!

Ćwiczymy...

21.10.2015

Nadal pracujemy nad rozwijaniem słuchu fonematycznego. Dzielenie wyrazów na sylaby wychodzi nam doskonale, ale z wyodrębnieniem głosek w wyrazie jeszcze kilka osób ma kłopoty. Układamy modele wyrazów z białych prostokątów, które zamieniamy potem na kolorowe. Czerwone oznaczają samogłoski, a niebieskie - spółgłoski.  Będziemy nadal wytrwale ćwiczyć!

Pierwsza fluoryzacja

16.10.2015

Po raz pierwszy mieliśmy fluoryzację. Najpierw pani pielęgniarka opowiedziała nam o tym, jak dbać o to, by nasz uśmiech był piękny i zapoznała nas z zasadami obowiązującymi przy fluoryzacji. W łazience każdy dostał na szczoteczkę kilka kropelek specjalnego płynu, którym umyliśmy zęby. Bardzo przydały się jednorazowe szczoteczki, które kupili dla nas rodzice.

Uczymy się przez zabawę

Dzisiaj rozmawialiśmy o owadach. Dowiedzieliśmy się, z ilu i jakich części jest zbudowane ich ciało, czytaliśmy o nich różne ciekawostki. Kliknij na podany niżej link i poznaj cykl rozwojowy motyla.

Przy okazji wprowadzania literki "o-jak oko" rozmawialiśmy o naszych zmysłach, za pomocą których poznajemy świat. Bardzo lubimy uczyć się wykorzystując tablicę interaktywną. Wiele ciekawych ćwiczeń interaktywnych znajdujemy w zasobach portalu dla nauczycieli na stronie www.scholaris.pl