WRZESIEŃ - nazwa miesiąca pochodzi od kwitnących obecnie wrzosów


w parku

30.09.2015

Dzień Chłopaka

30.09.2015

Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Najpierw dla całej klasy były lizaki od dziewczyn z Samorządu Uczniowskiego, a później upominki przygotowane przez Mamy z Trójki Klasowej. Wszyscy chłopcy bardzo ucieszyli się z ludków lego, z wypiekami na twarzy wyciągali je z opakowań, oglądali, składali zgodnie z instrukcją. Dziewczynki na swoje święto muszą jeszcze trochę poczekać, ale dzisiaj i im było miło, bo dla wszystkich dzieci były też pyszne cukierki. Dziękujemy!!!

Urodziny helenki

29.09.2015

Nasza Helenka miała dzisiaj urodziny! Z radością życzyliśmy jej wszystkiego, co najlepsze i oczywiście odśpiewaliśmy w kręgu "Sto lat". Dziękujemy za pyszne cukierki i życzymy Ci Helenko dużo zdrowia, szczęścia i uśmiechu!

ŚNiadanie Daje moc

25.09.2015

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. O tym, z czego powinno składać się zdrowe śniadanko rozmawialiśmy w czasie zajęć. Wspólnie przygotowane kolorowe kanapki smakowały znakomicie. Wszyscy zajadali z apetytem. Śniadanie naprawdę daje moc!

Ulubiona zabawka

25.09.2015

Dzisiejsza praca domowa polegała na przyniesieniu do szkoły ulubionej zabawki i przygotowaniu krótkiej wypowiedzi na jej temat. Na schodku "Mam głos" zasiadły wszystkie chętne dzieci. Pięknie opowiadały o swoich zabawkach, wśród których były pluszaki, samochodziki, ludziki, książeczki i wiele innych... Niektórzy o zabawce zapomnieli, ale wypowiadali się ładnie i ciekawie. Z przyjemnością Was słuchałam!

uczymy się pisać

24.09.2015

Nauka pisania jest przyjemniejsza za sprawą folii i  flamastrów suchościeralnych, które  kupili nam rodzice. Piszemy i ścieramy, ścieramy i piszemy, a jak literki są kształtne i piękne, to można zapisać je w ćwiczeniach i w zeszycie...

Zajęcia komputerowe

23.09.2015

Wszyscy bardzo lubimy środowe zajęcia komputerowe. W pracowni na parterze zgłębiamy tajniki informatyki. Uczymy się korzystać z programu Paint. Na dzisiejszych zajęciach stworzyliśmy obrazki z figur geometrycznych. Musieliśmy je narysować, wypełniać kolorami, a nawet skopiować! Przy okazji utrwalaliśmy nazwy poznanych figur. Bawiąc się uczymy się obsługiwać komputer. Radzimy sobie doskonale!

L jak lalka

22.09.2015

Po wprowadzeniu literki l zrobiliśmy papierowe laleczki. Każdy samodzielnie pokolorował ją według własnego pomysłu, wyciął i skleił. Nasze lale prezentują się znakomicie!

Nasz własny elementarz

21.09.2015

Na zajęciach każde z nas jest autorem własnego, niepowtarzalnego elementarza. W nim będziemy rysować, wklejać zdjęcia i informacje związane z tematem zajęć, tworzyć strony z poznawanymi literkami. Dzisiaj uczyliśmy się pierwszej literki. Warto było uwiecznić ten moment!

Dzień kropki

15.09.2015

Dzień Kropki to święto obchodzone w wielu krajach na świecie. My też postanowiliśmy się dołączyć. Na początku zajęć obejrzeliśmy film o Vashti, dziewczynce, która dzięki swojej nauczycielce uwierzyła w swój talent malarski. Dzieci wspaniale zrozumiały, jakie przesłanie niesie obejrzana historia. Wiara we własne możliwości pomaga nam uwierzyć w siebie, w swój talent, ale może też dać wiarę innym dzieciom. Okazało się, że każde dziecko w naszej klasie jest w czymś dobre i mogło się tym pochwalić przed innymi. Następnie na kartce z dużą kropką rysowaliśmy swoje zdolności lub własne fantazyjne kropki. A na koniec było utrwalenie tych chwil moim aparatem!

Tak pisze o kropce w rozwoju dziecka pani Justyna Stecyk-Puchalska:

Droga do szkoły

Podczas dzisiejszego spaceru utrwalaliśmy wierszyk o przechodzeniu przez ulicę, poznawaliśmy znaki drogowe znajdujące się w pobliżu szkoły, ćwiczyliśmy przekraczanie jezdni. Takie łączenie teorii z praktyką bardzo nam się podobało!

na placu zabaw

Póki nie pada i jest ciepło, dobrze jest pobawić się na szkolnym placu zabaw. Wspinanie się po drabinkach, zwisy głową w dół z drążka to dla nas pestka. Największym powodzeniem cieszył się "chomik" - walec napędzany nogami, ale i z nim poradziliśmy sobie znakomicie! A najważniejsze, że pani nas nie uciszała i można było wrzeszczeć i szaleć do woli!

Na placu zabaw on PhotoPeach

Wizyta w Świetlicy Terapeutycznej

Dzisiaj wybraliśmy się na zajęcia integracyjne do Świetlicy Terapeutycznej. Miłe panie, które tam pracują, zorganizowały nam wiele zabaw, dzięki którym mogliśmy się lepiej poznać, uczyć poprawnych zachowań w grupie. Prawie wszyscy potrafili zgodnie się bawić i przestrzegać reguł. 2 godzinki bardzo szybko minęły. Wszystkie chętne dzieci mogą się zapisać na bezpłatne zajęcia, by z pożytkiem dla samych siebie spędzać tam czas. Dziękujemy mamie Kacpra N. i Kuby za pomoc w bezpiecznym dotarciu do świetlicy i do szkoły!

Urodziny Zuzi

11.09.2015

Dzisiaj świętowaliśmy pierwsze klasowe urodzinki. Bohaterką dnia była Zuzia! Zaśpiewaliśmy jej chóralne "Sto lat" i złożyliśmy serdeczne życzenia. Pyszne cukierki wprowadziły nas w doskonały nastrój. Wszystkiego najlepszego Zuziu!

ZATAŃCZ Z klasą

Dzisiejszy dzień umiliło nam spotkanie z paniami instruktorkami z Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier. Z radością obejrzeliśmy przygotowany pokaz, a przy okazji wspólnie pohulaliśmy na parkiecie.